Efsane oyunun yeniden yapımı 30 yıl sonra nihayet satışa çıkıyor

Oyun geçen yıl PC’lere geldikten sonra 21 Mayıs’ta PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de satışa sunulacak.

Geliştirici, yayıncı Prime Matter ile birlikte, konsol sürümü için 1994 yılındaki birinci şahıs nişancı/RPG oyununa yapılan çarpıcı grafik güncellemesini gösteren yeni bir fragman yayınladı. Savaş da önemli bir yükseltme aldı çünkü oyun 30 yıl önce ilk kez piyasaya sürüldüğünde türün mekaniği pek iyileştirilmemişti.

Yeniden yapımın PC sürümü, Metacritic’te olumlu değerlendirme puanıyla iyi karşılandı, ancak bu basit bir yeniden sürüm değil. Konsol oyuncuları bazı özel özellikler alacak. PS5 ve Xbox Series X‘te 60FPS ile 4K görsellerle övünecek. Ayrıca serinin düşmanı Shodan ile “son yüzleşmeyi daha da iyi hale getiren” yeni bir son da var. Kontroller, konsol gamepad’lerine daha iyi uyacak şekilde yeniden düzenlendi ve yeni bir kadın hacker kahramanı var.

Efsane oyunun yeniden yapımı 30 yıl sonra nihayet satışa çıkıyor

Burada koleksiyoncular için de bir şeyler var. PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri fiziksel olarak piyasaya sürülüyor ancak bu, PS4 ve Xbox One oyuncuları için yalnızca dijital bir olay. Henüz fiyat bilgisi yok, ancak oyunun PC’de fiyatı 40 dolar.

İkonik nişancı oyununun bu yeniden yapımının gelmesi uzun zamandır bekleniyordu. Başarılı bir Kickstarter kampanyasının parçası olarak ilk kez 2016 yılında duyuruldu. Nightdive Studios ayrıca System Shock 2’nin geliştirilmiş bir portu üzerinde çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x